Програма
25 листопада — триває

Частина II

Театр стає домом


Прескіт


Програма «Театру надій та очікувань» добігла кінця. Будівлю в Дюссельдорфському Фольксгартені розібрали. Але наша діяльність продовжується, адже ми збираємо гроші, щоби перетворити Театр на родинну оселю:

Будинок, у якому жили Лена, Інна, Мілана, Віка та Марія (сім’я Гончарів), був зруйнований пострілом російського танку 11 березня.

Разом із волонтерською групою «Лівий берег», яка цього вересня відвідала Театр у Дюссельдорфі, ми хочемо побудувати нове житло для родини Гончарів, частково з матеріалів, які ми використовували влітку для будівництва Театру в Дюссельдорфі.

Будівельний брус та плити ОСБ ми вже доставили в рідне село родини Гончарів — Слободу Кухарську (Київська область).

Решту матеріалів, необхідних для реконструкції Театру під житловий будинок, будемо купувати безпосередньо в Україні. Для цього нам потрібно ще 8 000 євро.

Ця сума покриє оплату праці майстрів, загальну вартість усіх матеріалів та внутрішнього оснащення, а саме: атмосферостійкий фасад, теплоізоляцію, двері, вікна, профнастил для покрівлі, електромонтажні роботи тощо.

Задонать зараз! Кожен євро допоможе!

Частина I

30 жовтня 2022

Фінісаж

13:00 — 18:00
23 — 27 жовтня 2022

Виставка:
«Наші квартири, хати, дачі, гаражі, офіси і подвір’я»

13:00 — 18:00

На передостанній виставці в «Театрі надій та очікувань» колектив «Прикарпатського театру» продемонструє результати майстер-класів, які учасники колективу організовували спершу в Коломиї, потім у Дюссельдорфі та врешті-решт у Чернівцях, українському місті-побратимі Дюссельдорфа. У всіх трьох містах представники «Прикарпатського театру» пропонували відвідувачам будувати моделі квартир, будинків, хатин, гаражів, офісів, задніх дворів та інших місць, з якими вони реально чи уявно пов’язані.
У коломийському майстер-класі переважно брали участь українці, які втекли з охопленого активними боями сходу України. Відповідно до актуальних подій вони створювали політичне висловлювання, у яке закладали особисту втрату свого дому. У Дюссельдорфі концепція розширилася: тут учасники розглядали й інші наративи, пов’язані з переміщенням та міграцією, оскільки в майстер-класі взяли участь люди із Сирії та Грузії, а також люди без безпосереднього досвіду біженця. Це змістило акцент на індивідуальні ідеї про будинок як притулок та місце усамітнення, що частково походить з уяви. Майстер-клас у Чернівцях був зорієнтований на молоду аудиторію. Студенти, які стали частиною проєкту, зосередилися на майбутньому, а не на минулому. Водночас вони висунули інтер’єр на передній план — тоді як учасники з Коломиї та Дюссельдорфа здебільшого зображували екстер'єри своїх будинків.

Моделі з майстер-класу в Коломиї є частиною «Архіву воєнного часу», ініціативи ГО МСМ

Учасни_ці майстер-класів:

Коломия:
Аня Соколова, Анна Кузьменко, Антон Хилько та Євген Кришень, Дмитро Коронік, Катерина Алійник, Марія Люкшина, Марта Базак, Оксана Ящук, Ольга Малишенко та Антон Вознюк, Сергій та Костянтин Михайлови, Світлана Ульянова та Олександр Ульянов, Віктор Корчинський, Юрій Круглов, Юлія, Юрій та Домініка Михайлюки.

Дюссельдорф:
Аліна Кулеш, Аліса Шапошнікова, Гудрун Леман, Ліка Чхутяшвілі, Рут Магерс, Варвара Можаєва, Віолета Терлига.

Чернівці:
Аріна Бардецька, Аріна Гітченко, Ксенія Домалега, Марія Шалімова, Олександра Голодіна, Альберт Вардеванян, Ірина Пентелюк, Іруца Слепенюк, Катерина Худа, Яна Бариська.

Фото: Курт Гевенс