Програма
31 жовтня 2022
30 жовтня 2022

Фінісаж

13:00 — 18:00
23 — 27 жовтня 2022

Виставка:
«Наші квартири, хати, дачі, гаражі, офіси і подвір’я»

13:00 — 18:00

На передостанній виставці в «Театрі надій та очікувань» колектив «Прикарпатського театру» продемонструє результати майстер-класів, які учасники колективу організовували спершу в Коломиї, потім у Дюссельдорфі та врешті-решт у Чернівцях, українському місті-побратимі Дюссельдорфа. У всіх трьох містах представники «Прикарпатського театру» пропонували відвідувачам будувати моделі квартир, будинків, хатин, гаражів, офісів, задніх дворів та інших місць, з якими вони реально чи уявно пов’язані.
У коломийському майстер-класі переважно брали участь українці, які втекли з охопленого активними боями сходу України. Відповідно до актуальних подій вони створювали політичне висловлювання, у яке закладали особисту втрату свого дому. У Дюссельдорфі концепція розширилася: тут учасники розглядали й інші наративи, пов’язані з переміщенням та міграцією, оскільки в майстер-класі взяли участь люди із Сирії та Грузії, а також люди без безпосереднього досвіду біженця. Це змістило акцент на індивідуальні ідеї про будинок як притулок та місце усамітнення, що частково походить з уяви. Майстер-клас у Чернівцях був зорієнтований на молоду аудиторію. Студенти, які стали частиною проєкту, зосередилися на майбутньому, а не на минулому. Водночас вони висунули інтер’єр на передній план — тоді як учасники з Коломиї та Дюссельдорфа здебільшого зображували екстер'єри своїх будинків.

Моделі з майстер-класу в Коломиї є частиною «Архіву воєнного часу», ініціативи НУО MOCA

Учасни_ці майстер-класів:

Коломия:
Аня Соколова, Анна Кузьменко, Антон Хилько та Євген Кришень, Дмитро Коронік, Катерина Алійник, Марія Люкшина, Марта Базак, Оксана Ящук, Ольга Малишенко та Антон Вознюк, Сергій та Костянтин Михайлови, Світлана Ульянова та Олександр Ульянов, Віктор Корчинський, Юрій Круглов, Юлія, Юрій та Домініка Михайлюки.

Дюссельдорф:
Аліна Кулеш, Аліса Шапошнікова, Гудрун Леман, Ліка Чхутяшвілі, Рут Магерс, Варвара Можаєва, Віолета Терлига.

Чернівці:
Аріна Бардецька, Аріна Гітченко, Ксенія Домалега, Марія Шалімова, Олександра Голодіна, Альберт Вардеванян, Ірина Пентелюк, Іруца Слепенюк, Катерина Худа, Яна Бариська.

Фото: Курт Гевенс
16 жовтня 2022

Виставка:
«Repeat After Me»
Open Group

12:00 — 18:00

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розповсюджувати інструкцію на кількох сторінках про те, як поводитись у районі військових дій. Порядок і тип дій значною мірою залежать від того, чи йдеться про обстріл з автоматів, артилерійський обстріл, обстріл з реактивних систем залпового вогню або бомбардувань з повітря. Щоб захистити себе, українцям довелося навчитися визначати різні види зброї за звуком.

Відео «Повторюй за мною» мистецького колективу Open Group, який буде представлений у Театрі надій та очікувань, показує цивільних осіб, які були вимушені переїхати  з різних регіонів України у  табори для біженців війни у Львові. В арт-проекті вони діляться своїми колективними спогадами та знаннями про звуки війни. Відтворюючи різні види зброї, вони проводять своєрідний інструктаж з караоке. Ця інструкція, якою б простою і гіркою вона не була, не здатна передати той досвід, який став платою за ці знання.

«З того моменту, як ми чуємо першу сирену повітряного нальоту, наша «внутрішня тривога" перебуває в стані бойової готовності. Вона тримає нас у постійній напрузі і змушує прислухатися до кожного звуку, кожного шереху. Іноді підозра закрадається навіть у тиші».

Фото: Анніка Бетан