Концепція
Театр надій та очікувань. Проєкт на стадії будівництва

Театр надій та очікувань тривав з серпня до жовтня 2022 року у Фольксгартені в Дюссельдорфі. У центрі проєкту був публічний павільйон, який спроєктував і реалізував мистецький колектив Прикарпатський театр.

Художня концепція театру ґрунтувалася на засадах будівництва як процесу: у день відкриття не було представлено ніяких конструкцій, окрім платформи, яка згодом стала підлогою будівлі, на відкритті ж вона слугувала сценою для події. Виставки, лекції, дискусії, концерти, перформанси та благодійні акції запрошували людей долучатися до дискурсу вдень та ввечері, зранку ж зводилися стіни і дах тимчасової будівлі. Отож значна частина заходів відбувалася в умовах імпровізованого будівельного майданчика. Експозиції, які змінювалися щотижня, збиралися з підручних матеріалів, накопичених під час будівництва—обрізків ДСП, фольги, елементів огорожі тощо—і модифікувалися під кожну подію.

Деякі з них були модульними. Наприклад, стільниці трансформувалися в перегородки, презентаційні стіни або сидіння, залежно від типу події. Для покриття фасаду колектив використовував вживані сценічні декорації, надані місцевими театрами. Саме завдяки використанню матеріалів подарованих театрами зовнішній вигляд павільйону набув клаптикового вигляду.

Такий підхід відображає реконструкцію культури, яка все ще відбувається в Україні сьогодні, паралельно з руйнуваннями, спричиненими російськими збройними силами. Крім того, концепція, що базується на відкритості та оперативності, дозволила програмно реагувати на політичну ситуацію, що постійно змінюється.

Після завершення проєкту на початку листопада 2022 року Театр надій та очікувань було демонтовано. Будівельні матеріали, зокрема його суцільну дерев'яну конструкцію, було перевезено до Київської області за ініціативи громадської організації Лівий берег. Із допомогою архітектурно-художнього колективу MNPL колишній павільйон був перетворений на постійний житловий будинок. Цим актом мистецький проєкт було перенесено у повсякденне життя. Сьогодні колишній виставковий будинок слугує домівкою для п'ятьох членів родини Гончарів, чиє колишнє житло було зруйноване під час російського вторгнення навесні 2022 року.
Команда

Kunstkommission Düsseldorf

представляє


Проєкт

Прикарпатського Театру



Theater of Hopes and Expectations




Художники та художниця

Іван Базак, Роман Хімей, Ярема Малащук, Тереза Яковина, Остап Ящук


Кураторка

Аня Колишко


Співкуратор

Нікіта Середа 


Продюсер

Роман Железняк


Будівельники

Шалва Абашидзе, Джамал Ашуров, Андрєй Дурейка, Микола Лінчук


Асистентка кураторки

Анастасія Левчук


Асистентка продюсера

Юлія Даукша


Графічний дизайнер

Остап Ящук


Креслення

Ольга Малишенко


Консультанти по архітектурі 

Каспар Стобе, Stöbe Architekten

 
Інженери

imagine structure GmbH


Тексти

Аня Колишко, Анастасія Левчук


Переклад

Дарія Аносова


Проєкт став можливим завдяки підтримці

Bauaufsichtsamt Düsseldorf, Gartenamt Düsseldorf, Schauspielhaus Düsseldorf, Wuppertaler Bühnen, Blumen Wichmann, Bulle Bäckerei, Lunatx Special Effects GmbH, Polnisches Institut Düsseldorf, Charim Galerie, #hotelfriends Düsseldorf Downtown


Також дякуємо

Аґнєшці Сколімовській, Александру Ґовіну, Ансгар Прювер, Ательє Планета, Ченет Рія Фос, Даніелю Вайсбергу, Доротеї Мостерс, Фреду Рабело, Габріелю Шульковські, Жілю Броннеру, Хайке ван ден Валентин, Яну Вагнеру, Ясміні Мерц, Джонасу Монка, Джошуа Пошінські, Курту Гевенсу, Максимові Дутці, Марі Спорн, Марчело Бус, Максу Зенґеру, Мінні Вундріх, Моніці Кумєзі, Наталії Лірсам, Ніколасу Грошу, Новрузу Хікмету, Петеру Кремеру, Ріті Керстінг, Роману Железняку, Сімоні Лірсам, Штефану Пройсу, Валєрі Брикаліну, Юлії Крівіч, Зузі Ґолінській