16 жовтня 2022

Виставка:
«Repeat After Me»
Open Group

12:00 — 18:00

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розповсюджувати інструкцію на кількох сторінках про те, як поводитись у районі військових дій. Порядок і тип дій значною мірою залежать від того, чи йдеться про обстріл з автоматів, артилерійський обстріл, обстріл з реактивних систем залпового вогню або бомбардувань з повітря. Щоб захистити себе, українцям довелося навчитися визначати різні види зброї за звуком.

Відео «Повторюй за мною» мистецького колективу Open Group, який буде представлений у Театрі надій та очікувань, показує цивільних осіб, які були вимушені переїхати  з різних регіонів України у  табори для біженців війни у Львові. В арт-проекті вони діляться своїми колективними спогадами та знаннями про звуки війни. Відтворюючи різні види зброї, вони проводять своєрідний інструктаж з караоке. Ця інструкція, якою б простою і гіркою вона не була, не здатна передати той досвід, який став платою за ці знання.

«З того моменту, як ми чуємо першу сирену повітряного нальоту, наша «внутрішня тривога" перебуває в стані бойової готовності. Вона тримає нас у постійній напрузі і змушує прислухатися до кожного звуку, кожного шереху. Іноді підозра закрадається навіть у тиші».

Фото: Анніка Бетан